Pielęgnacja domowa to gwarancja sukcesu

To o czym zupełnie zapominamy, jednocześnie popełniając duży błąd, to brak odpowiedniej pielęgnacji domowej skóry. Często powtarzanymi a przy tym bardzo brzemiennymi w skutkach są między innymi takie, że nie zmywamy makijażu dokładnie, używamy preparatów, które mamy akurat „pod ręką” albo takich, które kupiliśmy w drogerii w promocji, nie zwracając uwagi na ich skład.

Preparaty kosmetyczne musimy dobierać do naszej skóry bardzo starannie, ze zwróceniem szczególnej uwagi na to w jakiej kondycji znajduje się nasza cera aktualnie.

 

ETAP 1. PRZEDE WSZYSTKIM ODPOWIEDNI DEMAKIJAŻ

Niech teraz każda z Was zastanowi się jak zmywa makijaż po powrocie do domu, czy zmywa go od razu, czy chodzi w nim jeszcze przez kilka godzin?

Im szybciej zmyjemy twarz z produktów kolorowych, tym lepiej dla naszej skóry.

Pierwszym kosmetykiem użytym do demakijażu powinien być  płyn micelarny/mleczko/olejek do demakijażu. Kolejnym żel lub pianka, którą dokładnie oczyszczamy twarz. Wmasowujemy produkt w skórę, jednak robimy to bardzo delikatnie, aby nie doprowadzić do tarcia skóry, następnie zmywamy go wodą. Najlepiej użyć wody chłodnej, unikać wacików.

To co ważne ! Nie używamy mydeł oraz kosmetyków zawierających alkoholu w składzie, stosujemy produkty, które posiadają pH ok. 5,5. Do zmywania nigdy nie stosujemy wody ciepłej lub gorącej.

Po zmyciu produktu ze skóry, twarz osuszamy ręcznikiem – najlepiej jednorazowym, papierowym. Robimy to w taki sposób, że przykładamy ręcznik do skóry i lekko dociskamy, nie wykonujemy ruchów powodujących tarcie na skórze.

ETAP 2. tonizowanie

Skóra została oczyszczona, zatem przechodzimy do drugiego etapu, jakim jest tonizacja skóry. Możemy użyć do tego produktów, które
posiadają nazwę : tonik, esencja tonizująca czy też hydrolat. Metod aplikacji toników też mamy kilka. Niektóre produkty posiadają atomizery, więc bezpośrednio aplikujemy preparat na skórę, spryskując ją i ten sposób rekomendujemy, jako najbardziej higieniczny i skuteczny jednocześnie. Inny sposób to nałożenie produktu na wacik a następnie naniesienie go na skórę. Jednak należy pamiętać, że waciki mogą zawierać w składzie substancje drażniące a także powodują mikro otarcia skóry. Ostatnia metoda to naniesienie produktu na swoje dłonie (czyste!) a następnie nałożenie produktu na skórę twarzy, co także polecamy.

Tonik wyrówna pH naszej skóry, sprawi, że kolejne produkty, które nałożymy lepiej się wchłoną.

ETAP 3. serum

Po oczyszczeniu skóry przechodzimy do kolejnego etapu. Skóra jest teraz gotowa na przyjęcie składników aktywnych, które będą regenerowały i odżywiały naszą skórę.

     Serum, staraj się kilka razy w roku, stosować taki kosmetyk. Aplikujemy preparat na dłonie a następnie wmasowujemy w skórę twarzy. Preparat ten zawiera dużo więcej składników aktywnych niż krem, ma też inną konsystencję, bardziej płynną. Konsystencja serum pozwala lepiej przeniknąć w głąb skóry.

ETAP 4. KREM

Kiedy serum wchłonie się w skórę, zabezpieczamy ją kremem, który powinien być także dobrany do potrzeb skóry, który nie zawiera filtra SPF.

Pod oczy aplikujemy krem lekki, który odpowiednio nawilży nam okolice dolnej i górnej powieki.

Powyższa pielęgnacja przedstawia schemat wieczorny.

Rano powinniśmy umyć twarz ulubionym, dobrze dobranym produktem, następnie użyć toniku i zastosować krem z filtrem, aby chronić skórę przed szkodliwym wpływem UVA i UVB.

Henna pudrowa Bydgoszcz

Peeling

Złuszczanie naskórka powinno odbywać się regularnie i powinniśmy do tego używać peelingów enzymatycznych. Peelingi enzymatyczne działają bardzo delikatnie a złuszczanie odbywa się dzięki enzymom obecnym w składzie. Najpopularniejsze enzymy to bromelina i papaina.

Peelingi ziarniste natomiast możemy stosować tylko na ciało, ponieważ skóra twarzy jest, nawet przy skórze tłustej, zbyt delikatna na taką ingerencję w warunkach domowych.

Dzięki złuszczaniu skóry, które będzie się odbywać co najmniej 1 x tygodniu, skóra będzie lepiej przyswajała składniki aktywne z preparatów, które aplikujemy na nią, ponieważ zwiększy się ich wchłanianie.

Prawidłowo przeprowadzana pielęgnacja domowa spowoduje, że Twoja skóra będzie promienna i zdrowa.

 

Pin It on Pinterest

Share This