MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

OPIS – DZIAŁANIE 

Masaż gorącymi kamieniami wykazuje wiele zbawiennych właściwości dla ludzkiego organizmu. Zalicza się do nich chociażby: poprawę odżywienia skóry, lepsze oddychanie skórne, przyspieszenie obiegu krwi w naczyniach skórnych, zwiększenie zdolności mięśni do pracy czy poprawę elastyczności napięcia mięśni. To jednak nie wszystko, ponieważ masaż wspomaga także redukcję cellulitu, zmniejsza opór krwi w tętnicach i ułatwia odpływ krwi żylnej. Poza właściwościami zdrowotnymi wykazuje także oddziaływanie regenerujące i relaksujące, dzięki czemu dobrze wpływa na cały układ nerwowy. Masaż kamieniami pozwala bowiem złagodzić stres i uspokoić skołatane nerwy, a przy tym wprawia w dobry nastrój.

WSKAZANIA

Istnieje wiele wskazań do tego rodzaju masażu. Podstawowa z nich to otyłość i okres rekonwalescencji po długotrwałej i męczącej chorobie. Zalecany jest również osobom ze stanami pourazowymi bądź poudarowymi. Taki masaż będzie także dobrym rozwiązaniem na dokuczliwe zaparcia i niektóre choroby układu krążenia. Ponadto świetnie zaradzi na rwę ramienną i kulszową. Masaż gorącymi kamieniami w Bydgoszczy gwarantuje także chwilę wytchnienia od pracy i codziennych obowiązków.

ZALETY

Masaż tego rodzaju ma kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne, ponieważ przyspiesza procesy regeneracyjne, a tym samym zwiększa zdolność organizmu do wysiłku. Zestawienie klasycznych technik masażu i ciepłych kamieni to sposób na relaks dla osób zmęczonych lub zestresowanych. Podczas masażu stosuje się gorące, bazaltowe kamienie pochodzenia wulkanicznego, które dzięki naturalnej obróbce falami morskimi są idealne także do celów terapeutycznych. Kamienie pochodzą z takich obszarów jak Hawaje i Bali, które są czyste ekologicznie. Zostały także odpowiednio wyselekcjonowane pod wieloma względami, w tym m.in. kształtu i rozmiaru. Podczas masażu gorącymi kamieniami używa się połączenia klasycznych technik z masażem limfatycznym, czego efektem jest maksymalnie rozluźnienie napiętych mięśni.

PRZECIWWSKAZANIA 

Niestety, niektóre choroby lub schorzenia wykluczają możliwość masażu. Jest to m.in. gorączka, stany zapalne, krwotoki i choroby zakaźne. Masaż gorącymi kamieniami nie powinien być także wykonywany u osób w 3. i 4. stadium choroby Burgera, u kobiet w ciąży i w czasie menstruacji, a także u osób chorych na nowotwory. To jednak nie wszystkie przeciwwskazania, należą do nich również: zakrzepy, zapalenie żył, miażdżyca, tętniaki czy wady serca.

Co obejmuje masaż gorącymi kamieniami?

Masaż trwa ok. godziny i obejmuje niemal wszystkie partie ciała, takie jak: kark, grzbiet, obręcz barkowa, stopy, kończyny dolne, klatka piersiowa, brzuch, kończyny górne i stawy skokowe. Masaż gorącymi kamieniami w Bydgoszczy to doskonała okazja do relaksu dla osób w każdym wieku. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług. Liczymy, że spędzą Państwo wyjątkowo miłe chwile w naszym gabinecie.

INTERESUJE CIĘ masaż gorącymi kamieniami W BYDGOSZCZY?

 

ZADZWOŃ: 575-987-119

LUB

NAPISZ: INSTYTUT@GLOWSPA.PL

Pin It on Pinterest

Share This