Trądzik to nie tylko problem natury estetycznej. Często zmiany na skórze sygnalizują, że problem może leżeć głębiej. Sam trądzik jest określany jako stan chorobowy skóry, ale nie zawsze wymaga wdrożenia leczenia farmakologicznego.

Z pewnością nasz organizm podziękuje nam, gdy w pierwszej kolejności zmienimy nawyki żywieniowe, zadbamy o optymalne nawodnienie, odpowiednią pielęgnacje domową skóry i zredukujemy stres.

Ogromną rolę w skutecznej terapii trądziku odgrywa pomoc kosmetologa, który po wykonaniu analizy skóry wskaże nam jaki rodzaj trądziku nam dolega, jaka powinna być pielęgnacja domowa a także dobierze odpowiednio dobrane zabiegi w gabinecie.

Zabiegi wykazujące korzystny wpływ na normalizację pracy gruczołów łojowych a także zniesienie stanu zapalnego i szybszą regenerację naskórka to m.in.:
– eksfoliacja kwasami – odpowiednio dobranymi do rodzaju i potrzeb skóry
– zabiegi oczyszczające – oczyszczenie wodorowe, peeling kawitacyjny, oxybrazja
karboksyterapia
– inne zabiegi pielęgnacyjna

Należy podkreślić, iż najlepsze efekty przynoszą terapie łączone, oraz wsparcie zabiegów odpowiednio dopasowaną pielęgnacją skóry w warunkach domowych. Kluczowe jest również systematyczność i regularność w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów. Działanie na tak wielu płaszczyznach, ma na celu doprowadzenie skóry do stanu fizjologicznego a więc zregenerowanie jej, tak by trądzik nie pozostawił po sobie żadnego śladu. Blizny potrądzikowe, przebarwienia czy rozszerzone pory, stanowią podstawę do kontynuowania terapii. Na tym etapie wskazane są m.in.:
radiofrekwencja mikroigłowa
– mezoterapia mikroigłowa
– mikrodermabrazja diamentowa

Zabiegi stosowane w gabinecie są ukierunkowane konkretnie na dany problem. Działając miejscowo nie zakłócamy naszych naturalnych pokładów organizmu do regeneracji i walki ze stanem chorobowym skóry. Właśnie dlatego współpraca z kosmetologiem powinnam stanowić podstawę w skutecznej walce i prewencji zmian trądzikowych skóry.

Dlatego też, zanim sięgniemy po obarczającą cały organizm kurację izotretynoiną, zacznijmy od wizyty w Instytucie Piękna Glow SPA i skorzystajmy z szerokiego spektrum terapii łączonych, jakie oferujemy.
Należy pamiętać, że każdy lek przyjmowany doustnie, będzie działał na nasz cały organizm a nie tylko w miejscu wystąpienia problemu. Stąd też, czytając ulotki środków farmakologicznych zapisywanych na trądzik, znajdziemy szereg skutków ubocznych, mogących dotykać różnych układów.

Zdecydowanie ilość przeciwskazań oraz przykrych konsekwencji stosowania izotretynoiny jest niewspółmierna do podjęcia próby zwalczania trądziku oraz jego przyczyn innymi sposobami. Leki zawierające Jest stosowany u pacjentów, u których inne metody leczenia nie przyniosły rezultatów.

KLIKNIJ >TUTAJ< I SPRAWDŹ WSZYSTKIE ZABIEGI W GLOW SPA

Pin It on Pinterest

Share This