Mały kosmetyczny gadżet, który od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Szczoteczka soniczna – czy to naprawdę doskonały sposób na piękną, oczyszczoną i dobrze odżywioną skórę? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym wpisie.

Szczoteczka soniczna to urządzenie przeznaczone do oczyszczania skóry. Zbudowana jest najczęściej z silikonowych lub nylonowych wypustek, które drgając oraz emitując fale dźwiękowe pozwalają usunąć zanieczyszczenia i martwy naskórek. Użycie szczoteczki to również masaż skóry, który pobudza mikrokrążenie, a co za tym idzie poprawia jej ukrwienieoraz zdolność wchłaniania składników aktywnych aplikowanych w kolejnych etapach pielęgnacji. Wynika z tego, że działanie szczoteczki sonicznej możemy porównać do wykonania peelingu, który również pozostawia naszą skórę bardziej odświeżoną niż codzienne umycie oraz poprawia wchłanianie substancji odżywczych.

Jaki z tego wniosek? Mycie twarzy za pomocą szczoteczki sonicznej każdego dnia lub dwa razy dziennie nie jest dobrym pomysłem. Każde zastosowanie tego urządzenia uszkadza płaszcz lipidowy, który stanowi ochronną warstwę naszej skóry i jest nam bardzo potrzebny do zachowania jej zdrowego wyglądu oraz prawidłowego poziomu nawilżenia.

Należy zwrócić uwagę na to, że stosowanie szczoteczki sonicznej wymaga wcześniejszego wykonania demakijażu. Wstępne oczyszczenie skóry z kosmetyków kolorowych pozwala nam przejść do kolejnego etapu, czyli użycia szczoteczki. Skórę twarzy należy delikatnie zwilżyć wodą i nałożyć niewielką ilość żelu oczyszczającego. Pamiętaj o tym, że aplikowany żel nie może zawierać drobinek ściernych, ponieważ mogą one uszkodzić Twoją szczoteczkę i podrażnić skórę. Zdecyduj się na produkt zawierający delikatne składniki.

Oczyszczanie za pomocą szczoteczki sonicznej trwa 60 sekund. Szczoteczki nie należy mocno przyciskać do skóry. Wykonujemy delikatny masaż kolistymi ruchami, poświęcając około 10 sekund na każdą partię (policzki, czoło, nos i broda). Po zakończeniu oczyszczania szczoteczkę soniczną należy dokładnie umyć, wysuszyć, zdezynfekować i przechowywać w czystym miejscu. Zachowanie czystości szczoteczki jest bardzo ważne, ponieważ tylko czysta szczoteczka będzie prawidłowo spełniała swoją funkcję.

Często słyszymy, że szczoteczkę soniczną można stosować do każdego typu cery. Niestety zastosowanie jej w przypadku skóry trądzikowej z aktywnymi stanami zapalnymi nie jest wskazane, ponieważ za pomocą szczoteczki będziemy rozdrapywać krosty i roznosić bakterie po całej skórze. Nie powinny jej również stosować osoby, które posiadają cerę wrażliwą, skłonną do rumienienia się i naczyniową, bo za jej pomocą będą działać drażnić. W sytuacji kiedy mamy opryszczkę lub inną chorobę wirusową, bakteryjną czy grzybiczą na skórze, kiedy chorujemy na łuszczycę, atopowe zapalanie skóry, łojotokowe zapalenie skóry również nie należy używać szczoteczki sonicznej.

Zatem, czy warto ją mieć? Jeśli stosujemy się do prawidłowych zasad jej użytkowania, dbamy o jej czystość i nie mamy przeciwwskazań, możemy stosować ją jako wsparcie w oczyszczaniu skóry. Stojąc przed decyzją zakupu szczoteczki sonicznej najlepiej udaj się do swojego ulubionego Instytutu Piękna GLOW SPA i zapytaj specjalisty czy szczoteczka soniczna jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Pin It on Pinterest

Share This