Zabieg karboksyterapii uznawany jest za przełom w kosmetologii i medycynie estetycznej. Stosowany od bardzo dawna, zaczął być wykorzystywany w leczeniu wielu chorób i przypadków klinicznych. Przez wiele lat publikowano bardzo dużo opracowań i sposobów zastosowania klinicznego dwutlenku węgla w wielu dziedzinach medycyny – od ortopedii, przez fizjoterapię, neurologię, ginekologię, aż po dermatologię i dermatologię estetyczną. Znalazła swoje zastosowanie w leczeniu takich schorzeń jak przewlekła niewydolność żylna, zaburzenia krążenia, owrzodzenia oraz łuszczyca. Z czasem zauważono również pozytywny wpływ gazu na kondycje skóry.

O co chodzi w zabiegu karboksyterapii?

Karboksyterapia - przełom nie tylko w kosmetologiiKarboksyterapia polega na kontrolowanym podawaniu oczyszczonego dwutlenku węgla ( CO2) podskórnie lub środskórnie. Pierwszym efektem następującym po iniekcji CO2 jest silne rozszerzenie naczyń, zwiększenie przepływu krwi i wyższe stężenie tlenu w okolicy zabiegowej. Kolejnym bardzo ważnym etapem jest tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. Reakcją skóry na podanie dwutlenku węgla jest wytworzenie stanu zapalnego, którego efektem jest stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Remodeling skóry rozpoczyna się już po pierwszej iniekcji!. Karboksyterapia w kosmetologii estetycznej zapewnia wiele korzyści. Na pierwszym miejscu należy wymienić jego minimalną inwazyjność i bezpieczeństwo zabiegu. Z perspektywy transportu w komórkach ciała zabieg jest zasadniczo fizjologiczny i ma szerokie działanie terapeutyczne. Po zabiegu Klient nie musi ograniczać się w wykonywaniu codziennych czynności.

Jakie efekty daje nam zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia - przełom nie tylko w kosmetologiiWłókna kolagenowe skóry ulegają obkurczeniu, poprawie lub wręcz wznowieniu ulega mikrokrążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek, co skutkuje efektem wygładzenia i zwiększenia elastyczności skóry. Dodatkowo działanie dwutlenku węgla po podskórnym podaniu powoduje mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych, a tym samym silną stymulacje rozpadu tłuszczu. Karboksyterapia również wpływa na poprawę drenażu limfatycznego skutkując zmniejszeniem obrzęków oraz usuwanie toksyn z tkanek oraz stymuluje metabolizm tłuszczu poprzez silne rozszerzenie naczyń krwionośnych, które zwiększa przepływ krwi.

Po aplikacji dwutlenek węgla zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny jako produkt wymiany gazowej. W trakcie zabiegu ilość podawanego CO2 jest zbliżona do ilości gazu produkowanego w trakcie wysiłku fizycznego. Nie bez znaczenia jest jakoś używanego sprzętu, podczas wykonywania zabiegu. Bezpieczne urządzenie to takie, które jest urządzeniem certyfikowanym, które do pracy wykorzystuje medyczny dwutlenek węgla LAPAROS. Gaz ten charakteryzuje unikalna sterylność oraz czystość na poziomie 99,5 %.

Karboksyterapia – metoda nr 1 w walce z cieniami pod oczami!

Karboksyterapia - przełom nie tylko w kosmetologiiCienie i worki pod oczami, to istotny problem dla wielu osób. Zabieg karboksyterapii aktywuje czynnik wzrostu naczyń (VEGF). Wynikiem jego działania jest przyrost nowych naczyń włosowatych. Karboksyterapia w genialny sposób regeneruje skórę powiek, dzięki czemu następuje redukcja cieni pod oczami, spłycenie zmarszczek oraz delikatne uniesienie górnej powieki. Po wykonaniu serii zabiegów worki pod oczami przestaną się pojawiać, dzięki poprawie mikrokrążenia oraz zagęszczeniu skóry. Tym samym karboksyterapia przywraca młode i świeże spojrzenie!

Bezpieczeństwo zabiegu

Karboksyterapia - przełom nie tylko w kosmetologiiW trosce o najwyższe bezpieczeństwo wykonywanych usług w Instytucie Piękna Glow SPA, zabiegi karboksyterapii przeprowadzane są tylko na urządzeniu wykorzystującym certyfikowany, medyczny i laparoskopowy dwutlenek węgla. Urządzenie ma funkcje podgrzewania gazu, co pozwala na minimalizowanie odczuć bólowych w trakcie zabiegu. Ponadto wszystkie parametry zabiegowe są indywidualnie dobierane do obszaru ciała oraz problemu z jakim pracujemy. Dzięki pracy z najlepszym, medycznym urządzeniem kontrolujemy także ciśnienie podawanego gazu, dzięki czemu zapewniamy bezpieczeństwo i komfort przeprowadzanego zabiegu. Na podkreślenie zasługuje również fakt zastosowania antybakteryjnych, hydrofobowych filtrów oraz całego zestawu jednorazowych, wymiennych elementów. Zapewnia to najwyższy poziom higieny i pełną sterylność zabiegu.

 

 

Wskazania:

 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • korekcja podbródka
 • blizny i rozstępy
 • cellulit
 • zwiotczenie piersi
 • brak elastyczność skóry ramion, nóg, brzucha, pośladków
 • zwiotczenia skóry po ciąży lub utracie masy ciała
 • zmarszczki, utrata elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni
 • cienie i obrzęki pod oczami
 • regeneracja i rewitalizacja skóry
 • łysienie

Karboksyterapia - przełom nie tylko w kosmetologiiKarboksyterapia - przełom nie tylko w kosmetologii

 

 

 

 

Karboksyterapia - przełom nie tylko w kosmetologii

 

 

Pin It on Pinterest

Share This