DEPILACJA LASEROWA BYDGOSZCZ

Laserowe usuwanie owłosienia 

Laserowe usuwanie owłosienia – opis zabiegu

Depilacja laserowa umożliwia pozbycie się na stałe niechcianych włosów na ciele, wymaga jednak poddania się przynajmniej kilku zabiegom. Na czym one polegają? Wykorzystuje się zjawisko fototermalizy – wiązka światła lasera przenika przez skórę, a następnie zostaje pochłonięta przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. W ten sposób powstaje energia cieplna, która trwale i nieodwracalnie niszczy cebulki włosów. Działanie lasera nie powoduje uszkodzeń skóry, ponieważ jego wiązka trafia we włos wybiórczo. Dzięki temu depilacja laserowa może być stosowana nawet w najbardziej wrażliwych miejscach, takich jak wąsik, broda czy bikini. Laserowe usuwanie owłosienia jest najskuteczniejsze w przypadku włosków zawierających dużo melaniny. Zabieg zaleca się więc przede wszystkim osobom o jasnej karnacji, które mają ciemne i mocne owłosienie.

 


Jak często należy powtarzać zabieg?

Jest to kwestia indywidualna, jednak pierwsze efekty widoczne są mniej więcej po 3 tygodniach. Laserowo usuniemy owłosienie po ok. 3-5 zabiegach, które powtarza się w przedziale od 3 do 5 tygodni. Okres ten jest uzależniony od cyklu wzrostu włosa, pod uwagę bierze się także tempo wypadania owłosienia. Niestety, nie każdy może skorzystać z depilacji laserowej.

Przeciwwskazania do zabiegu

Istnieje wiele przeciwwskazań do zabiegu depilacji laserowej. Podstawowe z nich to ciąża oraz okres karmienia piersią. Inne wykluczające czynniki to schorzenia i choroby, m.in. bielactwo, łuszczyca, skaleczenia, opryszczka, nowotwór i alergie. Zabiegu nie wykonuje się ponadto na skórze skłonnej do przebarwień, jak również w przypadku świeżej opalenizny, uzyskanej naturalnie, na solarium, a nawet dzięki samoopalaczowi. Ponadto laserowe usuwanie owłosienia nie może być wykonane u osób, które zażywają leki światłouczulające, sterydy, antybiotyki czy kremy zawierające kwasy owocowe.

Przygotowania do zabiegu

O czym musimy wiedzieć, zanim laserowo usuniemy owłosienie?  Na dobę przed zabiegiem należy unikać alkoholu. Skóra powinna być umyta łagodnym mydłem, nie może być jednak dodatkowo nawilżona, co oznacza rezygnację z balsamów, kremów, a nawet dezodorantów. Peeling również trzeba wykonać maksymalnie tydzień przed zabiegiem. Jak przygotować się do wizyty w salonie? Dzień wcześniej trzeba zgolić włosy maszynką – nie wolno jednak robić tego przy użyciu depilatora. Już po pierwszej depilacji laserowej zostaje zniszczonych nawet do 50% włosów. Gdy włosy zaczną odrastać, zabieg należy jednak powtórzyć. Dopiero trzy serie gwarantują skuteczność powyżej 80%. Laserowe usuwanie owłosienia w Bydgoszczy zapewnia takie same wyniki.  Zdarza się jednak, że zabieg trzeba będzie przeprowadzić 6-8 razy. Zalecane są wówczas odstępy trzymiesięczne.

Gdzie możemy przeprowadzić depilację laserową?

Laserowe usuwanie owłosienia w Bydgoszczy to gwarancja odpowiednio wykonanego zabiegu, które pomoże na stałe pozbyć się problemu nadmiernego owłosienia. To oferta dedykowana osobom, które chcą zapomnieć o obowiązku depilacji i pragną cieszyć się gładką skórą. W razie jakichkolwiek, dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu.

INTERESUJE CIEBIE ZABIEG laserowego usuwania owłosienia w   BYDGOSZCZY? 

ZAPRASZAMY: TEL. 575-987-119 INSTYTUT@GLOWSPA.PL


Pin It on Pinterest

Share This