CZY TWOJA SKÓRA JEST GOTOWA NA NOWY SEZON Po miesiącach spędzonych w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach oraz zmagania się skóry z wiatrem i mrozem, nadszedł czas na nawilżenie, odświeżenie i ukojenie. Dodatkowo przez ostatnie lata narażeni jesteśmy na jeszcze jeden niesprzyjający czynnik –smog.  Wszystkie te elementy sprawiają, że nasza skóra jest szara i zmęczona a już nadszedł nowy sezon, gdzie chcielibyśmy wyglądać świeżo i wiosennie. Niestety najczęściej popełnianym błędem wiosną, jest wystawianie nieprzygotowanej skóry na działanie promieni słonecznych. Nie są one jeszcze o tej porze roku jeszcze tak silne jak latem, ale… skóra jest zmęczona i nie „broni” się przed czynnikami zewnętrznymi odpowiednio.

Zdradliwe promienie słoneczne – jak się zabezpieczyć?

Często skuszeni pierwszymi promieniami, powodujemy poparzenia oraz powstawanie przebarwień. Początkowo są one niewidoczne, pod warstwą opalenizny, ale jesienią nadejdzie chwila prawdy…. Aby uniknąć kłopotów w postaci przyspieszania starzenia się skóry, przebarwień czy odwodnienia – przygotuj ją odpowiednio. Należy zacząć od picia dużej ilości wody.  Skóra dobrze nawilżona od wewnątrz, jest zdecydowanie łatwiejsza do pielęgnacji od zewnątrz.  Jeśli już zapewnimy odpowiedni stopień nawilżenia organizmu, to niezwykle ważne jest aby zrewitalizować i złuszczyć.okres wiosenny jest odpowiedni do stosowania kuracji oczyszczająco-nawilżających w celu rewitalizacji oraz oczyszczenia skóry.

Odpowiednia pielęgnacja kluczem do zachowania zdrowej cery

 

CZY TWOJA SKÓRA JEST GOTOWA NA NOWY SEZONCzas trwania kuracji oraz rodzaj użytych kuracji, zawsze specjalista doradza indywidualnie, dla danego rodzaju i potrzeb skóry Klienta. Oxybrazja, peeling kawitacyjny czy kuracja kwasami o całorocznym zastosowaniu, to tylko przykłady metod, jakie powinniśmy zastosować w celu odświeżenia cery. Kwasy stosowane w Instytut Piękna Glow SPA mają odpowiednie stężenia, które nie powodują drastycznych efektów w postaci podrażnień czy wręcz poparzeń skóry. Zawsze stosujemy odpowiednio dobrane preparaty, zaczynając od wywiadu, analizy skóry, diety Klienta a nawet rodzaju wykonywanych zajęć. To wszystko składa się na dobry rezultat wykonywanych zabiegów. Bardzo ważna jest też pielęgnacja domowa, stosowana podczas trwania kuracji, podstawa to przede wszystkim tonik bezalkoholowy, kremy bez kwasów AHA czy innych i faktor SPF 50.

Ciesz się w pełni promieniami słońca

 

Należy pamiętać, aby zawsze stosować  faktor SPF 50, nie tylko podczas stosowania kuracji kwasami.  Promieniowanie UVA i UVB nie spowodują w ten sposób zaburzeń pigmentacji czy foto-starzenia a drogocenna witamina D tak czy inaczej dotrze do naszego organizmu, ale w sposób bezpieczniejszy i nie spowoduje zniszczeń, których nie unikniesz nie stosując ochrony. Zauważalne efekty po zabiegach to silne działanie anti-aging, poprawa gładkości skóry, zmniejszenie głębokości zmarszczek, zwiększenie gęstości skóry. Przy skórach problematycznych, zniwelujemy rozszerzone pory i spłycimy blizny potrądzikowe. Twoja skóra po kuracji jest gotowa do nowego sezonu, który tak bardzo lubimy. Przywitaj słońce promienną cerą !

Pin It on Pinterest

Share This