karboksyterapia

Karboksyterapia w BydgoszczyTerapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia.

 

 

 

 


Jak dokładnie działa?

Należy wiedzieć, że dwutlenek węgla ma niezwykłą zdolność rozszerzania naczyń krwionośnych. Po wstrzyknięciu gazu medycznego laparoskopowego ( w naszym Instytucie stosujemy certyfikowany CO₂ „LAPAROS”) w miejsce zabiegu, rozszerzają się więc małe, tętnicze naczynka. Zwiększa się przepływ krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze. Rekcją skóry na iniekcję jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Remodeling skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu. Włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, poprawia się stan skóry. Wzmaga się mikrokrążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek.

Skuteczna i bezpieczna terapia dwutlenkiem węgla polega na iniekcyjnym podaniu gazu medycznego do różnych warstw skóry i tkanki podskórnej. W wyniku podania dwutlenku węgla w skórze i tkance podskórnej powstaje chwilowe niedotlenienie tkankowe, co powoduje:

– wzrost przepływu krwi i chwilowe rozszerzenie naczyń włosowatych,

– aktywne uwalnianie tlenu z hemoglobiny do tkanek,

– tworzenie się nowych naczyń kapilarnych

W obszarze poddawanym zabiegowi dochodzi ponadto do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego, co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry. Dwutlenek węgla intensyfikuje naturalne procesy ludzkiego organizmu. Proces przebudowy skóry rozpoczyna się już po pierwszym zabiegu.

Zastosowanie KARBOKSYTERAPII

Zastosowanie karboksyterapii
Powód stosowania karboksyterapii

Karboksyterapia – metoda nr 1 w walce z cieniami pod oczami!

Cienie i worki pod oczami, to istotny problem dla wielu osób. Zabieg karboksyterapii aktywuje czynnik wzrostu naczyń (VEGF). Wynikiem jego działania jest przyrost nowych naczyń włosowatych. Karboksyterapia w cudowny sposób regeneruje skórę powiek, dzięki czemu następuje redukcja cieni pod oczami, spłycenie zmarszczek oraz delikatne uniesienie górnej powieki..Po wykonaniu serii zabiegów worki pod oczami przestaną się pojawiać, dzięki poprawie mikrokrążenia oraz zagęszczeniu skóry. Tym samym karboksyterapia przywraca młode i świeże spojrzenie.

Badania naukowe

Przeprowadzone badania kliniczne wykazały, że iniekcje dwutlenku węgla wpływają na zwiększenie procesów naprawczych, poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), rozszerzenie istniejących (rewaskularyzacja) oraz aktywację adipocytów (komórek tłuszczowych) w celu uaktywnienia procesów lipolizy.

Efektywność redukcji cellulitu sięga 89%, tkanki tłuszczowej 41%, a poprzez aktywację procesów naprawczych i stymulację tworzenia naczyń krwionośnych redukcja blizn i rozstępów osiąga nawet o 76%.

Ponadto w obszarze poddanym zabiegowi dochodzi do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok 40%), co wraz z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniem dopływu tlenu oraz substancji odżywczych, prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry.

Przeciwwskazania: ciąża i okres laktacji, choroby serca, niewydolność nerek i płuc, choroby zakaźne, zapalenie żył, choroby nowotworowe, epilepsja, jaskra, hemofilia, skłonność do powstawania bliznowców.

INTERESUJE CIEBIE ZABIEG KARBOKSYTERAPII W   BYDGOSZCZY? 

ZAPRASZAMY: TEL. 575-987-119 INSTYTUT@GLOWSPA.PL


Pin It on Pinterest

Share This