Skórę twarzy pielęgnujemy, aby jak najdłużej zachować jej jędrność, a także zdrowy i promienny wygląd. Dokładnie oczyszczamy, tonizujemy, aplikujemy dopasowane do potrzeb cery serum i krem, stosujemy ochronę przeciwsłoneczną – o tym wie prawie każdy.

Coraz więcej osób pamięta o tym, aby pielęgnacja obejmowała również okolice szyi. Skóra w tym obszarze jest wyjątkowo cienka i bardzo szybko zdradza upływający czas.

A co z dekoltem? Niestety zdecydowana większość zapomina o tym, żeby pielęgnować tę okolicę. W tym wpisie podpowiadamy w jaki sposób pielęgnować dekolt, aby cieszyć się jego pięknym wyglądem.

Na początek kilka faktów, które z pewnością przekonają Was do tego, że o dekolt trzeba dbać.

Po pierwsze skóra na dekolcie zawiera mniejszą ilość gruczołów łojowych niż skóra twarzy. Z tego powodu poziom jej natłuszczenia i ochrony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi jest niższy.

Po drugie w ciepłe dni zakładamy ubrania, które odsłaniają dekolt, co za tym idzie skóra eksponowana jest na promieniowanie słoneczne.

Po trzecie dekolt to miejsce narażone na ciągłe podrażnienie:
– drażniące materiały, z których wykonane są nasze ubrania
– aplikowanie perfum, które zawierają drażniący skórę alkohol
– gorąca woda podczas kąpieli, która przesusza skórę.

Po czwarte pozycja snu – to też musimy wziąć pod uwagę kiedy mówimy o dekolcie. Od tego w jakiej pozycji śpimy zależy jak wygląda nasz dekolt oraz jaki jest układ zmarszczek.

Czy jesteście już przekonani do tego, że dekolt zasługuje na odpowiednią pielęgnację?
Teraz powiemy Wam jak prawidłowo pielęgnować skórę w tym obszarze.

1. OCZYSZCZANIE
Pamiętaj! Kiedy oczyszczasz twarz rozszerz procedurę jej mycia na szyję i dekolt. Preparaty do mycia twarzy są delikatniejsze niż mydło, dzięki temu nie podrażnią naszej skóry i pozwolą zachować jej właściwy poziom nawilżenia. Po umyciu koniecznie zastosuj tonik, aby przywrócić skórze prawidłowe pH.

2. APLIKACJA KREMU Z FILTREM
Niech to będzie dla Ciebie rutynowa czynność, niezależna od pory roku – stosuj krem z filtrem również na dekolt. Przecież nie chcesz, aby proces fotostarzenia postępował, zmarszczki pojawiały się w zaskakująco szybkim tempie, a skóra na dekolcie była przebarwiona.

3. APLIKACJA KREMU NA NOC
Krem na dekolt powinien być dostosowany do potrzeb Twojej skóry. Jeśli nie wiesz jaki produkt aplikować zapytaj NAS o to podczas wizyty. Każdy z kosmetologów w Instytucie Piękna GLOW SPA z przyjemnością zaproponuje właściwe rozwiązanie. Jeśli samodzielnie podejmiesz próbę doboru kremu rozpocznij od nawilżającego, ponieważ każdy typ skóry należy nawilżać.

4. ZABIEGI W GABINECIE
Jeśli jesteś na wizycie w gabinecie kosmetologicznym pamiętaj o rozszerzeniu zabiegu na obszar szyi i dekoltu. Aniołki GLOW rekomendują kompleksową pielęgnację, która ma na celu zadbanie nie tylko o skórę twarzy, ale również o okolicę szyi i dekoltu. Wszystko w trosce o Twoje dobre samopoczucie i wSPAniały wygląd skóry!

Pin It on Pinterest

Share This